O mnie i o blogu

Moją pasją jest astrologia zachodnia ( przede wszystkim tradycyjna: hellenistyczna, średniowieczna, renesansowa, ale również korzystam z metod współczesnej astrologi humanistycznej) oraz wedyjska. Idea, aby o niej pisać pojawiła się całkowicie naturalnie i spontanicznie, więc założyłam bloga.

Chciałabym przedstawiać dawne metody astrologiczne: analizy horarne, natalne, elekcyjne, prognostyczne w swoim własnym ujęciu, tak aby mogło się to przydać współczesnemu astrologowi. Opisuję to w serii "Dzienniki Gwiazdowe". Wybrałam taką nazwę, ponieważ troszkę jest to mój własny dziennik opisujący to, jak poznaję i badam dawne techniki. Sprawdzam, czy działają, czy można je łączyć ze współczesnymi metodami. Pod tę serię podpięta jest również ta z symboliką planet, którą opisywałam przede wszystkim z myślą o fanach magii astrologicznej oraz astrologii horarnej.

Niekiedy moja strzelcowa natura się daje we znaki i piszę luźniejsze teksty, takie jak te z serii "Randka z Marsem". Zawierają one porady randkowe z przymrużeniem oka (horoskop zawsze jest całością i nie możemy wyciągnąć sobie z niego jednego elementu!). Bardzo tę serię lubię i chciałabym kiedyś opisać wszystkie możliwe astrologiczne warianty randkowe ;)

W serii "Notatki o planetach" opisywałam astrologię współczesną. Raczej nie będę tego kontynuować, ale może kogoś te teksty zainspirują, więc je zostawiam.

Sporo miejsca poświęciłam astrologii elekcyjnej i horarnej, od czasu do czasu pojawiają się interpretacje horoskopów, a dawniej pisałam serię "Astrokalendarz", którą nieco zaniedbałam, ale z pewnością do niej wrócę.

Miłośnik astrologii znajdzie tu tematykę, która jest mało popularna i niszowa. Mam cztery planety w Wodniku i jeśli wszyscy o czymś piszą, to ja tego tematu raczej unikam ;)

Dźjotisza bardzo mocno mnie fascynuje, ale póki co nie będzie o niej tekstów, choć gdy już jakiś temat dobrze sobie ugruntuje, to na pewno będzie wpis :) Zachęcam za to do czytania tekstów z tego miejsca, które jest doskonałym źródłem wiedzy - http://rohinaa.com/
Moi nauczyciele, którym wiele zawdzięczam i którzy przekazali (i wciąż przekazują) mi swoje doświadczenie, wiedzę oraz ogrom inspiracji to Jarosław Gronert (a. humanistyczna), Piotr Piotrowski (połączenie humanistycznej i tradycyjnej), John Frawley (tradycyjna). 

Uczyłam się również na warsztatach Benjamina Dykesa (astrologia tradycyjna), Chrisa Brennana (hellenistyczna), Wojciecha Jóźwiaka (harmoniczna), Izabeli Podlaskiej-Konkel i Miłosławy Krogulskiej (humanistyczna). 

Ewa Braszko zaszczepiła we mnie zainteresowanie zaćmieniami na swoich wspaniałych warsztatach.

Astrologii indyjskiej uczę się u Rafała Gendarza.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Siddhādeśa , Blogger