O autorce i blogu


W swojej pracy łączę myśl Wschodu z myślą Zachodu, a teorię zawsze uzupełniam doświadczeniem. Jestem autorką ponad trzydziestu artykułów z zakresu filozofii Wschodu, a referaty wygłosiłam na ponad dwudziestu konferencjach naukowych.
Astrologii uczyłam się od autorytetów takich jak Jarosław Gronert, Piotr Piotrowski, John Frawley, Rafał Gendarz, Visti Larsen, Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska, Wojciech Jóźwiak. Jestem autorka licznych artykułów dla Czwartego Wymiaru, publikowałam również w Nieznanym Świecie, Astrologii Profesjonalnej, czy Ricie Baum. Pełna lista publikacji tutaj: publikacje. 
Moja książka "Światło Eremity, czyli przewodnik po świecie tarota" ukazała się pod koniec maja 2018.


Siddhadeśa - blog, na którym przede wszystkim poruszana jest tematyka dotycząca astrologii tradycyjnej oraz wedyjskiej. Od czasu do czasu pojawiają się teksty nawiązujące do wątków współczesnych.

2015-2017 - uczęszczałam do szkoły astrologii PTA, gdzie uczyłam się u Jarosława Gronerta, Piotra Piotrowskiego
2015-2016 - ukończyłam kurs astrologii harmonicznej u Wojciecha Jóźwiaka
2016 - ukończyłam kurs astrologii elekcyjnej u Izabeli Podlaskiej-Konkel
2017 - ukończyłam kurs astrologii horarnej u Izabeli Podlaskiej-Konkel
2016-2017 - pobierałam prywatne regularne co tygodniowe korepetycje u Jarosława Gronerta
2017 - wzięłam udział w warsztacie Johna Frawleya na temat gwiazd stałych, rozpoczęłam studiowanie wykładów tego nauczyciela dotyczących tradycyjnej astrologii natalnej oraz horarnej
2017 - ukończyłam kurs Chrisa Brennana na temat profekcji 
2017 - szkoliłam się na warsztacie Ewy Braszko na temat zaćmień
2017 - szkoliłam się  u Rafała Gendarza na warsztacie o pańćańdze, od grudnia 2017 do lipca 2018 uczęszczałam na korepetycje udzielane przez Rafała Gendarza; poznałam książki/wykłady Sanjaya Ratha i Vistiego Larsena
2017 - wzięłam udział w warsztatach Benjamina Dykesa na temat dyrekcji przez termy, dwadasams, progresji,  almutenu, punktów arabskich, związków i relacji, astrologii mundalnej, interpretacji solariusza
2018 - rozpoczęłam studiowanie u Vistiego Larsena poznając tradycyjną astrologię wedyjską

Bardziej prywatnie
Ezoteryką zainteresowałam się mniej więcej gdy miałam 13 lat. Jednak przechodziłam w życiu okresy, gdy próbowałam się tym tematem w ogóle nie zajmować. A on potem wracał jak bumerang :) Zrozumiałam, że jest to moje powołanie.

Mieszkam w Warszawie. Interesuję się zdrowym odżywianiem i trybem życia, psychologią, duchowością, tzw. tematyką rozwoju osobistego. Uwielbiam kontakt z przyrodą i przynajmniej raz w miesiącu jestem w Puszczy Kampinoskiej. Od 2009 praktykuję medytację i jest to jeden z najważniejszych elementów mojego życia. Gdy długo nie odpowiadam na maile, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że właśnie siedzę na odosobnieniu medytacyjnym.

Wg astrologii zachodniej mam cztery planety w znaku Wodnika w aspekcie z Uranem, zatem pasjonuje mnie wszystko, co nietypowe, oryginalne, niekonwencjonalne. Lubię drążyć tematy, które są mało znane i popularne. Jako, że mam mocnego Saturna, to badam historię różnych starych technik astrologicznych (Uran+Saturn). Pasjonuje mnie historia ezoteryki. Ale i przenikanie się idei. Szczególnie Wschodu i Zachodu. Moja saturniczna część sprawia, że potrafię w sposób wytrwały i konsekwentny trwać przy jakimś obszarze. Choć moja uraniczna natura potrzebuje ekscytacji czymś nowym. W tym momencie jest to astrologia indyjska i czuję, że zostanę przy niej na dłużej. Przy relokacji na Indie mam na ascendencie Wenus, Merkurego, Jowisza i Słońce, co oznacza, że ten rejon świata mi bardzo sprzyja.

Wg astrologii indyjskiej mam Jowisza w Wodniku w AL, który tworzy aspekt z dwunasto-domowym Ketu. A w D9 Ketu jest w 5 domu od mojego AK. Oznacza to, że ezoteryka to jest obszar, którym powinnam się zajmować. Zatem chyba wszystko robię zgodnie z moim horoskopowym przeznaczeniem :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Siddhādeśa , Blogger