FAQ


 1.  Czy można zamówić prognozę na rok w cenie 100 zł?
  Tak, chociaż wszystko, co się dzieje w naszym życiu jest procesem, więc lepiej zobaczyć sobie szerszy kawałek naszego osobistego filmu (życia), dlatego w cenniku widnieje prognoza na dwa lata.
  Roczna prognoza, bardziej szczegółowa, a nastawiona na to, kiedy jest lepszy czas na jakie aktywności, to astrokalendarz.

 2. Jak tak szybko nauczyłam się astrologii?
  Myślę, że to kwestia Merkurego w Wodniku w koniunkcji z Jowiszem w sekstylu do Urana.
 3. Dlaczego używam systemu domów Porfiriusza?
  Well, używam go do astrologii współczesnej, gdyż przejęłam to od mojego nauczyciela, Jarosława Gronerta. U mnie to działa i bardzo dobrze mi się pracuje z tym systemem. Do astrologii horarnej używam Regiomontanusa, a gdy sięgam do technik tradycyjnych, to albo Placidusa, albo Alcabitiusa. Ale też sprawdzam domy jako całe znaki, gdy mam wątpliwości.
 4. Dlaczego na mojej liście książek nie ma Wrońskiego?
  Jest tak wiele książek do astrologii, że nie jestem w stanie wszystkich przeczytać. W tym momencie czytam o astrologii mundalnej. Dostałam niedawno w prezencie książkę Wrońskiego, więc to kwestia czasu nim zaktualizuję listę i go dopiszę.
 5. Skąd biorę materiały do postów z cyklu „Randka z Marsem”?
  Opieram się na obserwacji osób, które znam. Często dopytuję o coś. Poza tym literatura z mojej listy to bibliografia do niemal każdego mojego posta, a dodatkowo robię research na stronach internetowych anglojęzycznych i szukam inspiracji. Najwięcej jednak biorę z obserwacji i rozmów.
 6. Dlaczego „siddhadeśa”? Co to znaczy?
  Uczyłam się sanskrytu, a ten termin pochodzi właśnie z tego języka. Oznacza wróżbitę, czy po prostu osobę przepowiadającą przyszłość, wieszcza.
 7. Czy astrolog widzi kiedy ktoś umrze?
  Istnieją techniki pozwalające obliczyć długość życia danej osoby. Tak naprawdę pokazują one kiedy może być duży spadek sił witalnych, wielki kryzys zdrowotny, lub zagrożenie, ale niekoniecznie sam moment śmierci. Moim zdaniem astrolog nie powinien tego sprawdzać.
 8. Czym astrokalendarz różni się od prognozy? - Różnica wiąże się z tym, że w prognozie analizuję całą przeszłość, patrzę co już minęło, a co jeszcze jest przed daną osobą. Na tej podstawie wyciągam wnioski i analizuję najbliższy czas. Nie skupiam się na tranzytach szybszych planet, czyli koncentruję się na przełomach, na wydarzeniach ważnych, które mogą zmienić bieg naszego życia. W astrokalendarzu tranzyty szybszych planet są ważniejsze, bo każdego dnia mogą tworzyć inne aspekty do naszego urodzeniowego horoskopu. Jest to bardziej szczegółowa analiza, która ma praktyczne zastosowanie - można dobrać czas na fryzjera, kosmetyczkę, farbowanie włosów, rozmowę z szefem, odwiedziny u weterynarza z naszym pupilem, wakacje, ważną rozmowę o pożyczkę. Trochę jak astrologia elekcyjna dzień po dniu. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Siddhādeśa , Blogger