FAQ


 1. Czy astrolog widzi kiedy ktoś umrze?
  Istnieją techniki pozwalające obliczyć długość życia danej osoby. Tak naprawdę pokazują one kiedy może być duży spadek sił witalnych, wielki kryzys zdrowotny, lub zagrożenie, ale niekoniecznie sam moment śmierci. Moim zdaniem astrolog nie powinien tego sprawdzać.
 2. Jak tak szybko nauczyłam się astrologii?
  Myślę, że to kwestia Merkurego w Wodniku w koniunkcji z Jowiszem w sekstylu do Urana.
 3. Dlaczego używam systemu domów Porfiriusza?
  Well, używam go do astrologii współczesnej, gdyż przejęłam to od mojego nauczyciela, Jarosława Gronerta. U mnie to działa i bardzo dobrze mi się pracuje z tym systemem. Do astrologii horarnej używam Regiomontanusa, a gdy sięgam do technik tradycyjnych, to albo Placidusa, albo Alcabitiusa. Ale też sprawdzam domy jako całe znaki, gdy mam wątpliwości.
 4. Dlaczego na mojej liście książek nie ma Wrońskiego?
  Jest tak wiele książek do astrologii, że nie jestem w stanie wszystkich przeczytać. W tym momencie czytam o astrologii mundalnej. Dostałam niedawno w prezencie książkę Wrońskiego, więc to kwestia czasu nim zaktualizuję listę i go dopiszę.
 5. Skąd biorę materiały do postów z cyklu „Randka z Marsem”?
  Opieram się na obserwacji osób, które znam. Często dopytuję o coś. Poza tym literatura z mojej listy to bibliografia do niemal każdego mojego posta, a dodatkowo robię research na stronach internetowych anglojęzycznych i szukam inspiracji. Najwięcej jednak biorę z obserwacji i rozmów.
 6. Dlaczego „siddhadeśa”? Co to znaczy?
  Uczyłam się sanskrytu, a ten termin pochodzi właśnie z tego języka. Oznacza wróżbitę, czy po prostu osobę przepowiadającą przyszłość, wieszcza.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Siddhādeśa , Blogger