czwartek, 1 lutego 2018

Solariusz 2017: Księżyc jako profekcyjny władca roku


Tuż przed urodzinami możemy się niekiedy czuć bardziej dwunasto-domowo, bo tranzytowe Słońce jest wówczas w dwunastym domu wobec swojej natalnej pozycji. Dlatego, jak to mówi mój nauczyciel Jarosław Gronert, to dobry czas na chwilę refleksji i pozwolenie sobie na dwunastodomowość. 

Zatem chwila introspekcji i powrotu do przeszłości. Co solariusz 2017/2018 mi przyniósł? Profekcyjnym Znakiem Roku był Rak, czyli solarny dom 12, a natalny 8. Ten 12 dom bardzo fajnie się zamanifestował:

 • zdecydowanie był to dla mnie rok medytacji, bo dawno nie byłam na aż tylu retritach i na tak owocnej praktyce (wiecie, można sobie siedzieć przez 20 lat na poduszce, ale to wcale nie oznacza, że jest to jakościowo dobra praktyka, 10 minut dobrej jakościowo medytacji jest milion razy lepsze od miesięcy kiepskiej medytacji. A ten rok to była jakościowo dobra medytacja). Wciąż dużo przede mną, daleko mi do bycia Buddhą, ale na pewno to nie był stracony czas.
 • 12 dom to sen i rozpoczęłam praktykę... jogi śnienia. Chyba nie ma lepszej manifestacji 12 domu :) Bardzo pogłębiłam pracę ze snami, również takimi niosącymi różne informacje.
 • Duchy. Nie pytajcie.
 • Minusem było to, że musiałam się pogodzić z pewnymi opóźnieniami, na które nie miałam żadnego wpływu. To też dwunasty dom, bo wtedy mamy ten czynnik losowy i mniejsze pole do działania.
Rak to natalny dom 8. Również solarny ascendent wypadł w natalnym domu 8.
 • Dom ósmy może być bardzo trudny, bo oznacza lęk, głębokie wejście w odmęty psychiki, transformacja, astrologia, ezoteryka, niepokój, choroba, cudze finanse. Tutaj się zamanifestował jako bardzo głębokie wchodzenie w ezoterykę i astrologię, sporo nowych rzeczy udało mi się zrozumieć, poznać. Intensywnie weszłam w naukę astrologii indyjskiej.
Księżyc, profekcyjny władca roku, znajduje się w Bliźniętach w solarnym domu 11, a natalnym 7. Abu Mashar radzi by tak oto podejść do interpretacji:
 • efekt/wynik zależy od położenia dyspozytora oraz znaku Raka (natalnie i solarnie), sprawdzamy planety połączone z Księżycem.
 • Badamy położenie Księżyca: pomyślne da dobry skutek, niepomyślne – kiepski. Sprawdzamy aspekty, koniunkcje z punktami arabskimi, dwadasamsę.
 • Znak Księżyca jest ważny. Czy jest w swoim własnym znaku w dobrej kondycji – dobry wynik, czy w próżnym kursie, lub w znaku Saturna – wtedy korzyści przez ziemię, rośliny, studnie, w złej – cierpienie, rany, niepokój. W znaku Jowisza – będzie dowodził wieloma, doprowadzi sprawy do końca, zła kondycja – oskarżenia, smutek. W znaku Marsa przy MC – ataki podwładnych, rany od ognia, żelaza, upływ krwi.
 • Ważny jest dyspozytor Księżyca w solariuszu, bo to od niego zależy czy rok będzie dobry, czy trudny.

Czyli:
 1. Księżyc jako naturalny sygnifikator kobiet może zwrócić uwagę na to, że tego roku ważniejsze będą relacje z płcią żeńską, również sprawy potrzeb emocjonalnych, zdrowia. Księżyc jest bierny. W tym solariuszu jego kondycja jest trochę dobra, a trochę trudna (trygon z Jowiszem, opozycja z Saturnem), w znaku Bliźniąt jest jakby w swoim własnym 12 domu, jest na górze horoskopu i w znaku dziennym, więc to nie wzmacnia. Choć sam dom 11 jest bardzo dobry. Biorąc jednak również pod uwagę natalną kondycję – to nie będzie rok spektakularny, a może nawet trudny, choć z wieloma miłymi niespodziankami od losu (dom 11 w końcu) i wspaniałymi szansami. Z jednej strony saturnowe opóźnienia, z drugiej jowiszowe szanse na coś nowego.
 2. Księżyc na Bellatrix – naturalna bierność księżycowa podkolorowana wojowniczą energią gwiazdy Bellatrix. Może to być sięgnięcie do wewnętrznej siły, ale niekoniecznie użycie jej.
 3. Dyspozytor Księżyca: Merkury w Koziorożcu przy descendencie. Merkury to natalny Władca 7, jest on tuż przy zmianie znaku, ale oddala się od descendentu i wchodzi do domu 6. Merkury w Koziorożcu w kwadraturze z Jowiszem (natalny władca ascendentu) – to może wskazywać na okazje do związku, ale kwadratura oraz oddalanie się od descendentu mówi, że lepiej, żeby tego związku nie było, że jest tutaj jakaś burzliwość, zmaganie i oddalanie się (separacyjna kwadratura). Mars i Wenus również separują od siebie. Również dyrekcyjny hyleg na termach Merkurego wskazuje na to, że związki mogą być istotne, tak jak i Słońce solarne w domu 7. Zatem okazje mogą się pojawiać, ale nic z tego nie będzie na co wskazuje słabość Merkurego, oddalanie się Merkurego od Jowisza. Za to pod względem towarzyskim może być to dobry czas, jako, że solarne Słońce w domu 7 potrzebuje ludzi, a Księżyc, profekcyjny władca roku, w domu 11 również jest na to otwarty. Zatem skoro nie przez związek romantyczny, to jak może się zrealizować ten potencjał? Poprzez 12 i 8 dom – wyjazdy związane z duchowością, astrologią, ezoteryką. To tam może być najwięcej okazji na nowe sojusze, przyjaźnie, znajomości. Jednocześnie 8 dom jest trudny, więc tutaj bardzo głębokie i mocne medytacje mogą wchodzić w grę.
 4. Księżyc solarny na dwadasamsie Koziorożca, to odsyła do Saturna z którym jest w opozycji. Dom 7. Aplikacyjna opozycja – również wskazuje na to, że to nie jest dobry czas na relacje.

Tyle jeśli chodzi o profekcyjnego władcę roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Siddhādeśa , Blogger