sobota, 22 lipca 2017

Kto ignoruje boginie, czyli szokujący fakt na temat astrologii współczesnej.

We współczesnej astrologii humanistycznej dom trzeci kojarzony z krótkimi podróżami, kursami, rodzeństwem, kuzynami, sąsiadami, nauką na niższym poziomie, komunikacją, przekazywaniem informacji. Tymczasem w astrologii hellenistycznej jest to dom łączony z Księżycem, a nie z Merkurym, któremu w tym systemie przynależy dom pierwszy.
Dziewiąty dom połączono ze Słońcem, bogiem Ojcem (Theos) i co za tym idzie z religią. Z męską religią, w której mamy boga, kult, system, wiarę, rozwój, duchowość. Trzeci dom to kult lunarny, czyli to, co nieoficjalne, żeńskie, księżycowe. To kult bogini matki (Thea), przyrody, płodności. Są zestawione w opozycyjnych domach. Lunarna bogini i solarny bóg. Piękna harmonia dwóch odsłon duchowości. We współczesnej astrologii humanistycznej rzadko kiedy słyszy się o takim zestawieniu. To dom IX kojarzymy z duchowością i religią, ale III już nie. Robert Hand zauważa, że IX dom to religia ortodoksyjna, oficjalna, natomiast III to taka, która może być prześladowana, zepchnięta na peryferia, niekonwencjonalna, alternatywna, nie pasująca do obowiązujących norm.

Kult przyrody, matki ziemi, płodności, Gai, natury zniknęły z astrologicznego kółka. Lunarna bogini to też bycie wieszczem, przepowiadanie, kontakt z wyrocznią. To w końcu Księżyc, a więc głos intuicji. Gdy w tym domu mamy Wenus, Księżyc, bądź Merkurego może to być zwiastunem dobrego kontaktu z intuicją. Dziś domy wodne wiążą się z intuicją, zatem IV, VIII i XII.
Połączenie domu III z religią mamy u Alcabitiusa, który dodatkowo lokował w tym sektorze krótkie podróże, wiadomości, oraz okres poprzedzający śmierć. Guido Bonatti skupiał się przede wszystkim na kwestiach związanych z rodzeństwem. William Lilly również upatrywał w tym sektorze spraw związanych z rodzeństwem, krótkimi podróżami, listami, plotkami, wiadomościami, oraz ramionami, rękami i palcami. Możemy znaleźć u niego informację, że odpowiada on znakowi Bliźniąt, jednak jego planetą jest Mars. 

Księżyc według dawnej astrologii raduje się w tym domu, czyli czuje się w nim najlepiej. Dom pierwszy to miejsce radości Merkurego, Wenus cieszy dom piąty, Marsa szósty, Słońce dziewiąty, Jowisz raduje się w jedenastym, natomiast Saturn w dwunastym.
Możliwe, że zostało to zapomniane, bo nie jest to może tak przydatna informacja. Jednak w wielu horoskopach widać, że się to potwierdza, trzecio-domowcy często idą niekonwencjonalną religijną ścieżką. Warto to badać.


3 komentarze:

  1. "...nie jest to może tak przydatna informacja. "

    To jakiś zakodowany fałsz. ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawe:) Mam Księżyc w koniunkcji z Uranem w trzecim domu. Jako dziecko uwielbiałam samotnie biegać po polach, zrywać kwiaty i ofiarowywać je jakiejś bliżej nieokreślonej bogince. Moja bogini w w wyobraźni dziecka uwielbiała maki. A nawet jako mała dziewczynka byłam z charakteru grzecznym, rozsądnym i praktycznym Koziorożcem, o moich polnych praktykach nie mówiłam nikomu i odbywałam je w tajemnicy:) Do tej pory widząc pola i maki myślę o mojej ukochanej dziecięcej bogini...

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Siddhādeśa , Blogger