piątek, 16 czerwca 2017

O co chodzi z tym Słońcem?


Niedawno pod jednym wpisem pojawiło się pytanie: „O co właściwie chodzi z tym Słońcem?”. Zdaję sobie sprawę, że czasem na mojego bloga trafiają osoby, które dopiero zaczynają rozróżniać ascendent od descendentu i mogą czuć się zagubione. Doskonale rozumiem chęć poznawania tej dziedziny na różne możliwe sposoby.  Zatem bardzo krótkie wyjaśnienie dla osób, które nie wiedzą jak mogą wykorzystać nową serię z opisami planet (czyli np. "Gorące i suche Słońce").
  • Symbolika planet jest podstawą astrologii, bo wiedząc jakie znaczenie ma Słońce (czy inne planety), możemy zinterpretować horoskop urodzeniowy, prognostyczny, elekcyjny, horarny, mundalny. Ważne jest również miejsce, w którym znajduje się planeta (dom), a także znak, oraz aspekty jakie tworzy z innymi planetami. Polecam zapoznać się z tym tekstem: lista lektur, jest tam lista książek, które wprowadzają w interpretację horoskopu. Warto zapisać się do szkoły astrologicznej, albo na prywatne lekcje do nauczyciela astrologii, by od podstaw poznać tę królewską naukę. Skończyłam kilka szkół astrologicznych i naprawdę warto, można oczywiście być samoukiem, ale samouk sam odkrywa to, co inni, bardziej doświadczeni, już przed nim odkryli, zatem szybciej idzie nauka, gdy mamy kontakt z nauczycielem.
  • Na przykład w astrologii horarnej: jeśli zagubiony przedmiot powiązany jest ze Słońcem, które z kolei symbolizuje jadalnię, to możemy założyć, że tam właśnie może być zguba. W astrologii urodzeniowej oznacza ono m.in. naszą witalność, zatem gdy w tranzytach Neptun robi nam do tego punktu kwadraturę, możemy się liczyć z osłabieniem.
  • Magia astrologiczna to dziedzina mało popularna, ale i również tutaj symbolika ma bardzo szerokie zastosowanie. Na przykład jeśli chcemy wzmocnić energię, która jest w nas osłabiona, np. czujemy, że to Słońce, bo mamy mało pewności siebie, małą siłę przebicia, neurotyczność itd., to zgodnie z magią astrologiczną powinniśmy spożywać pokarmy powiązane ze Słońcem (np. słonecznik, orzechy), bądź nosić odpowiednie kolory, czy biżuterię (np. złoto). Jeśli chcemy wzmocnić asertywność, zapał, wolę, to dobrze spożywać produkty marsowe (czosnek), nosić czerwone kolory itd. Co ciekawe w astrologii indyjskiej jest to jeden z naturalnych elementów, bardzo często używany i popularny. W naszej zachodniej nieco zapomniany.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Siddhādeśa , Blogger