piątek, 2 czerwca 2017

Czy coś z tego będzie?

Kobieta zadała mi pytanie dotyczące pewnego mężczyzny. Spotykali się przez jakiś czas. Trwało to parę miesięcy, po czym on jednak poczuł, że nie jest gotowy na związek. Ona była ciekawa, czy może on jednak zmieni zdanie, choć się nie odzywał i niewiele na to wskazywało.

Merkury w Byku (kobieta) w domu VIII jest taki nieco przyblokowany, myśli o sobie przede wszystkim, bo nie chce dać się zranić. To pokazuje, że kobieta w momencie pytania nie miała wielkiego wpływu na tę relację i musiała pogodzić się z tym, co się wydarzyło i czekać na ewentualny kontakt. Wcześniej między nimi się dużo działo (Merkury był w znaku kardynalnego i energicznego Barana), jednak obecnie widać zastój (Merkury wszedł do Byka).

Mężczyznę sygnifikuje Jowisz w Wadze. Jako, że Waga to domicyl Wenus, wynika z tego, że kobieta nie jest mu obojętna. Merkury (kobieta) już dawno tworzył aspekt z Jowiszem (mężczyzna) - czyli już osiągnęli swoje maksimum i wygląda na to, że to by było na tyle. Potwierdza to również separacyjny sekstyl Słońca i Księżyca. Spędzili razem wiele miłych chwil, ale wygląda na to, że to wszystko.

Wprawdzie Jowisz utworzy aspekt z Księżycem (dodatkowy sygnifikator kobiety), jednak Księżyc w Bliźniętach słabo przyjmuje Jowisza (to miejsce wygnania Jowisza). A nawet można powiedzieć, że Księżyc Jowisza nie lubi, nie chce, nie ma na niego otwartości.
Jowisz jest w retrogradacji – to wskazuje na to, że jednak ten kontakt będzie odnowiony. Retrogradacja pokazuje, że ktoś chciałby wrócić do tego co było.

Wenus jest w koniunkcji z descendentem i również jest w retrogradacji. Jest w znaku uwielbiającym Słońce, czyli mężczyznę – na pewno jej się podoba fizycznie, jednak ma wątpliwości, nie będzie wiedziała, czy mu zaufać, czy może zrobić kilka kroków do tyłu. Tutaj retrogradacja oznacza wahanie, niepewność, lęk, że powtórzy się znowu sytuacja z przeszłości.

Można też dodatkowo zerknąć na gwiazdę Scheat, która znajduje się w tym samym stopniu, co Wenus. Wprawdzie John Frawley, jak i inni nauczyciele horarnej, przestrzegają, by za często nie używać przy tej technice gwiazd stałych, tutaj jednak warto. Scheat jest bardzo trudną gwiazdą i trochę mówi o tym, że jakąkolwiek decyzję kobieta podejmie, nie będzie w pełni zadowolona. Czy by spróbowała dać szansę, czy odrzucając mężczyznę.

Podsumowując:
Jowisz w retrogradacji tworzący trygon do Księżyca wskazuje na to, że mężczyzna będzie próbował odnowić kontakt.
Ale brak aspektu między Jowiszem i Merkurym, słaba Wenus w retrogradacji, oraz recepcje pokazują, że nic z tego nie wyniknie, nie uda się stworzyć stabilnej relacji.

Minęło kilka miesięcy i mężczyzna odezwał się do kobiety. Chciał by coś między nimi było, choć sam do końca nie wiedział, o co mu chodzi. Ale kobieta już nie chciała, bo było już za późno, choć wcześniej bardzo jej na tym zależało.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Siddhādeśa , Blogger