wtorek, 3 stycznia 2017

Lilith, niewierny Tomasz i sensacyjne odkrycie!

W tytule zawarte jest lekko wyolbrzymione (ścisła koniunkcja Jowisza z Merkurym sprawia, że bardzo ciężko mi nie wyolbrzymiać) podsumowanie tego oto posta. Moje odkrycie tak naprawdę nie jest sensacyjne niczym odnalezienie Hitlera ukrywającego się w Argentynie! Ale dla mnie jest ono bardzo ciekawe. Ale od początku. Należę do grupy astrologów, którzy nie uwierzą, póki nie zobaczą na własne oczy, nie pomacają i nie spróbują. Dlatego utrzymywałam dystans do Lilith. Wydawała mi się niepotrzebna, bo przecież tyle można wycisnąć już nawet z samych siedmiu planet, a na dodatek Ptolemeusz nie napisał o Lilith ani słowa. A skoro Ptolemeusz o czymś nie pisał, to czy warto?
Jednak brak otwartości na nowe obiekty sprawia, że astrolog odgradza się od czegoś, co może dać mu całkiem nowe i interesujące informacje. I sprawdzając wiele różnych horoskopów doszłam do wniosku, że Lilith działa i to działa bardzo! Ale tak sama sobie w horoskopie natalnym może pozostać niezauważona, chyba, że jest mocno zaznaczona np. aspektem ze światłami. Tym, co może ją uaktywnić jest horoskop drugiej osoby, czyli synastria (lub tranzyty). Często to właśnie spotkanie z drugim człowiekiem sprawia, że odkrywamy naszą głębie i mrok, odkrywamy w sobie nieznane wcześniej pokłady zazdrości, nienawiści, pasji, żądzy, gniewu, zaborczości i lęku.
Jeśli chodzi o to, czym w ogóle jest Lilith, to odsyłam Was do książek dr. P. Piotrowskiego, który poświęcił jej sporo uwagi. Powiem w wielkim skrócie: są 3 rodzaje Lilith, jedna z nich to punkt, tzw. Czarny Księżyc i jest on najpowszechniejszy w użyciu. Jest to Czarna Bogini, którą można opisać takimi słowami kluczami: seks, magnetyzm, kundalini, uwodzenie, intuicja, zdolności parapsychiczne, wyobraźnia, głębia psychiki, koszmary, demony, toksyny, ból emocjonalny, lęki, wolność, niezależność, obsesja, opętanie, nerwica, pasja, impulsywność, bunt, cień, tabu, wstyd, uzdrowienie, bezkompromisowość, brak dyplomacji, kobiecość, menstruacja, ciąża, dziki instynkt, walka o wolność, konfrontacja, innowacja, wygnanie, równość, magia, charyzma, urok, zemsta.
Znaczenie Lilith nieco przypomina kobiecą wersję Plutona. Lilith kojarzona jest z sukubami i inkubami, które przychodzą w nocy by napastować seksualnie niczego nie spodziewające się osoby. W różnych tekstach może się spotkać z wyjaśnieniami, że symbolizuje ona prostytucję, pornografię, przemoc, bdsm – czyli tą ciemniejszą odsłonę seksualności. Kojarzy się ją z synonimem zła, zepsucia i najgorszych z możliwych stanów emocjonalnych. Ale czy naprawdę punkt może być odpowiedzialny za taki ogrom niegodziwości? Czy może Lilith uległa demonizacji? Czy może jak zwykle w naszej ziemskiej rzeczywistości, w której kobiety długo nie miały prawa głosu moc kobieca została przedstawiona jako coś grzesznego? To jak archetyp Lilith. Pierwsza kobieta, która znała swoją wartość, chciała być niezależna i silna. Nie podobało jej się służenie Adamowi, więc odeszła. Za karę Bóg postanowił zabijać jej dzieci [sic!], póki nie wróci. Ta jednak nie uległa tym manipulacjom i szantażom. Pozostała wierna sobie i znalazła sobie lepszego kochanka. Samego Szatana.


Obserwując kilka horoskopów i rozmawiając z ich właścicielami, takie oto nasuwają się wnioski dotyczące oblicza Lilith (oczywiście zawsze w tych horoskopach było coś, co potwierdzało tego typu cechy, np. aspekty Plutona, mocny XII czy VIII dom itd.):
 • Lilith w koniunkcji z Merkurym w Bliźniętach daje otwarte, bezpośrednie, a nawet wulgarne mówienie o seksie.
 • Lilith na ascendencie w opozycji do Księżyca i Saturna w horoskopie mężczyzny – bardzo dużo seksualnej energii, zwraca mocno uwagę na kobiety, ale nie zawsze przyciąga do siebie odpowiednie, tylko raczej problematyczne; można doświadczyć ataków psychologicznych innych ludzi wampirów, być traktowany jako obiekt pożądania seksualnego lub finansowego, inni mogą chcieć się wyżywać, a z drugiej strony daje mroczne myśli, w razie krzywdy chęć zemsty najgorszej z możliwych, duże pożądanie, umiejętność manipulacji psychologicznej, chęć do dotykania innych bez ich pozwolenia. Wzbudzanie w kobietach agresji. Inny mężczyzna z Lilith na asc miał bardzo dużo partnerek, w tym zdarzały się miłośniczki bdsm, choć nie była to jego bajka. Duże libido.
 • Lilith w kwadraturze do Jowisza u kobiety - przełamywanie tabu. Ta osoba ma pociąg do wchodzenia w najróżniejsze zakazane rejony i poznawanie ich. Lekki narcyzm. Wielka skłonność do duchowych poszukiwań. Zdolności parapsychiczne, silna intuicja.
 • W synastrii Lilith w opozycji do Lilith partnera – seksualna transgresja, całkowity brak tabu.
 • Aspekty Marsa i Lilith w synastrii – bardzo silne przyciąganie, intensywność, ale w przypadku napięciowych aspektów możliwość zranienia się, uaktywnienia trudnych emocji, bolesnych, zazdrość, zaborczość.
 • Osoba, której planety aspektują Lilith tej drugiej może być zagrożeniem dla związku, doprowadzić do skoku w bok, a nawet rozbicia małżeństwa.
 • Lilith w koniunkcji ze Słońcem w horoskopie mężczyzn, który ma Księżyc na Asc w opozycji do Neptuna i Marsa w kwadraturze do Plutona – ogromne dążenie do autodestrukcji, skłonność do używek i przez to wpakowywanie się w sytuacje zagrażające życiu, kompleksy, trudności w relacjach z kobietami. Ale i głębia, magnetyzm, bardzo głębokie duchowe przeżycia, wchodzenie w sfery i rejony, do których nie każdy się zbliży.
 • Lilith w trygonie do Saturna w horoskopie kobiety – integrowanie swojego cienia, pracowanie z trudnymi ludźmi.
Polecam artykuły o Lilith:
Darkstar Astrology Potrójna Księżycowa Bogini
Ewa Kornafel Lilith jako demon i inicjatorka
Piotr Piotrowski Czarny Księżyc

6 komentarzy:

 1. To teraz czas przeczytać dwie książki, szczególnie drugą.
  Elena Suszczyńska - Astrologia Współczesna - Lilith ujawnia swoje tajemnice

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za komentarz :) Zajrzę do tej autorki. Póki co przeczytałam "Lilith. Czarny Księżyc" P. Piotrowskiego, bardzo dobra lektura.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dodam do Twojego, jakże dobrego artykułu, jeszcze jeden przykład. Może się przyda.
  Mężczyzna: Lilith i Księżyc na ASC. Księżyc lekko po stronie 12 domu- to wszystko w koniunkcji z Neptunem/i jeszcze ścisła kwadratura Słońca w Rybach z Neptunem, i luźniejsza z ASC,Księżycem i Lilith oraz dodatkowo ścisłe stellum w postaci Pluton,Saturn,Mars na MC.Brak opozycji oraz ziemi zero w horoskopie. Horoskop ognisto-powietrzny. Brak zakotwiczenia, brak określenia siebie.Ciągłe poszukiwania i wielkie wewnętrzne zahamowania.Intuicja ponadprzeciętna, rentgen w oczach.Umiejętność "czytania" myśli innych ludzi.Ponadprzeciętne zdolności i fotograficzna pamięć. Dodam, że płeć przeciwną przyciąga jak magnes samemu się nie angażując uczuciowo.
  Oraz:
  cyt:"bardzo dużo seksualnej energii, zwraca mocno uwagę na kobiety, ale nie zawsze przyciąga do siebie odpowiednie, tylko raczej problematyczne; można doświadczyć ataków psychologicznych innych ludzi wampirów, być traktowany jako obiekt pożądania seksualnego lub finansowego.....umiejętność manipulacji psychologicznej.....duże libido"
  cyt "przełamywanie tabu. Ta osoba ma pociąg do wchodzenia w najróżniejsze zakazane rejony i poznawanie ich. i dalej " Wielka skłonność do duchowych poszukiwań. Zdolności parapsychiczne, silna intuicja".
  cyt "ogromne dążenie do autodestrukcji, skłonność do używek i przez to wpakowywanie się w sytuacje zagrażające życiu, kompleksy, trudności w relacjach z kobietami. Ale i głębia, magnetyzm, bardzo głębokie duchowe przeżycia, wchodzenie w sfery i rejony, do których nie każdy się zbliży".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za ten bardzo ciekawy komentarz :)

   Usuń
 4. Ciekawe jak się przejawia Czarny Księżyc w opozycji albo Kwadraturze do Plutona i jeszcze do Saturna a jeszcze lepiej z dodatkiem Urana i Marsa oraz gwiazdami czy planetoidami w stylu jak Algol albo Antares .Pewnie wojna nie tylko w umyśle zwłaszcza z tymi 2 ostatnimi planetami.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Siddhādeśa , Blogger