wtorek, 16 sierpnia 2016

Pełnia w Wodniku (18.08.2016)

Aspekty i układy: palec boży (Uran w sekstylu do Księżyca, obie planety utworzą kwinkunksy do Jowisza); Merkury, Jowisz (na Deneboli) i Wenus w Pannie; Mars utworzy koniunkcję z Saturnem (na Antaresie); Saturn w kwadraturze do Neptuna, Mars w kwadraturze do Neptuna, Uran będąc w koniunkcji z Prozerpiną utworzy trygon do Słońca.

Dla osób mniej zaznajomionych z astrologią pełnia to czas, gdy Księżyc jest piękny i jeśli jest się w związku, można wówczas urządzić sobie romantyczny spacer nad brzegiem morza. Ale gdy ktoś pozna nieco astrologię, to widzi, że pełnia jest momentem kiedy Księżyc tworzy aspekt wobec Słońca zwany opozycją, a towarzyszy temu szereg innych układów. 18.08. 2016 będziemy mieli do czynienia z półcieniowym zaćmieniem Księżyca (niewidoczne u nas). Czy pełnia to dobry czas na rytuały? Zależy jaka. Podczas tej pełni można jakiś wykonać pod warunkiem, że słowem kluczem będzie: transgresja. Tej pełni zdecydowanie patronuje Uran, więc jeśli macie ochotę na rewolucję, porzucenie strefy komfortu, starych schematów, nawyków, to takie rytuały można robić. Ale ostrożnie, bo to czas dziwny, nie do końca pozytywny. Gdy granice są rozmyte, Saturn jest słaby, rewolucja może pójść w całkiem nieprzewidywalnym kierunku.
Podczas tej pełni można poczuć w sobie nową, buntowniczą energię, odwagę by coś zainicjować, zmienić, stawić czoła jakimś nowym wyzwaniom. By całkiem pójść na przełaj i porzucić utarte koleiny (Mars w koniunkcji z Saturnem na Antaresie). Mogą się pojawiać całkiem niekonwencjonalne pomysły na spędzenie czasu, albo spotkanie się z jakąś osobą, która ma nietypowe podejście do rzeczywistości. Jednak można odczuć napięcie i nerwowość, więc to nie jest dobry czas na sprawy urzędowe, formalne, biurokratyczne. Czas sprzyja osobom spontanicznym, które szukają swojej autentyczności, nawet jeśli są odbierani jako dziwni. Palec boży wskazuje na to, że to szczególna pełnia. Jego ogniskiem jest Jowisz w Pannie, który tworzy koniunkcje z Merkurym i znajduje się na gwieździe stałej (Deneboli). Może element wiary, dobroci, bycia dla innych, przekonań religijnych, duchowej ścieżki zostanie mocniej zaakcentowany. Denebola ma naturę Urana (a według dawnych astrologów Saturna i Wenus). Uważajmy by się z nikim nie pokłócić, by trzymać nerwy na wodzy, relaksować się. To również zapowiedź ekscytujących wydarzeń (ale jak bardzo ekscytujących?). Dobrze nie prowokować nikogo, ani nie przesadzać z niczym. Nie róbcie niczego głupiego!
Jako, że również Prozerpina ma swój udział w tej wodnikowej pełni, zaznaczy się również kwestia posiadania i finansów. Może pojawią się jakieś odkrywcze pomysły związane z zarabianiem? 

To dobry czas
  • by znaleźć sposoby na wyrażenie swojej indywidualności.
  • Dla informatyków, programistów, pracę z komputerem, urządzeniami elektrycznymi.
  • Na nowatorskie pomysły i rozwiązania.
  • Rytuały związane z transgresją.
  • Akceptacje siebie w pełni bez udawania.
  • Spotkanie z ludźmi o otwartych umysłach, którzy myślą podobnie jak Wy, inspirują, są przyjacielscy, otwarci, z którymi się dobrze czujecie.
  • Bycie outsiderem.
  • Małą rewolucję, zmienienie tego, co wam nie służy, czego macie już dość.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Siddhādeśa , Blogger